ZAJÍMAVOSTI

Poslední úpravy: 10 February 2018 17:52:31


Na Labi u Nymburka

28/01/2018

Skoro při každé z cest do Nymburka zajedu na parkoviště u Labe. Odtud chodívám na průzkum k místu, kde se vyskytuje více druhů ptáků.

Tentokrát jsem si fotovybavení nebral, nechtělo se mi nosit na zádech desetikilovou váhu, když jsem si nebyl jistý, jestli tam něco zajímavého bude. Pokud ano, půjdu příště najisto. Dopustil jsem se ale chyby.

Když jsem přijel k parkovišti, uviděl jsem na břehu pod Kamenným mostem dvě husice nilské. Tloukl bych nejraději hlavou o volant, ale nebylo by to nic platné. Musel jsem se spolehnout na to, že tam snad vydrží do příštího dne. Z ptáků, kteří byli Na Přístavě mě zaujaly slípky zelenonohé, od kterých jsem měl zatím v galerii jen šest snímků. Jestli husice nilské nevydrží někde poblíž, nepovezu do Nymburka fotobatoh úplně nadarmo.

Druhý den hustě pršelo a když jsem se tam v pozdním odpoledni vydal, husice jsem tam samozřejmě nenašel. Vydal jsem se za slípkami. Ty na břehu na místech bez sněhu ozobávaly vyrážející řídkou trávu. Udělal jsem pár snímků, pozoroval jsem labutě a kachny a viděl několik lysek černých.

Když jsem odjížděl, doufal jsem, ,že se počasí zlepší a já se tam vrátím (a husice také).

Konec

Fotografie a text Ing. Karel Ženíšek, fotoulovky.ic.cz

Zpět