ZAJÍMAVOSTI

Poslední úpravy: 22 March 2016 03:01:34


Zimní přikrmování aneb co lze také najít na krmítku?

17/03/2014
Zimní přikrmování ptáků je u nás běžné a hojně rozšířené. Mnoho lidí má přes zimu za okny či na zahradě krmítko, na které lákají na potravu z okolí drobné ptáky, co tu zůstávají.

Jak a čím krmit které ptáky je proto možné se jednoduše dozvědět z mnoha rad a článků. Přesto se však také lze stále ještě setkat se zvykem, dávat na krmítko i různé zbytky z kuchyně; po vaření či pečení, nebo které by jinak patřily do koše. Na krmítku v parku za Prahou byla k vidění hned řada různých druhů krmiva, některé však nevhodné či i rovnou nebezpečné. Zkažená potrava, kořeněná, solená apod. přivodí ptákům zažívací potíže nebo i úhyn, i když byla předložena s dobrým úmyslem pomoci.

Chléb či tvrdé rohlíky ještě nejsou až tak neobvyklé …

Nazdobené koláče s bohatou drobenkou vypadají lákavě-ale jen pro lidi…

Zde ještě větší specialita… karlovarské oplatky! (dokonce i nadrobené - zřejmě určeno pro menší zobáčky…?)

Bonbónkem jsou však tyto extrudované maxi křupky, které již stačily od nasypání řádně navlhnout. Nedaleko se povalující obal vypovídá, že jde o tzv. "Křupky s vanilkovou příchutí". Celé to korunuje plesnivý eidam a také již řádně nazelenalý chléb v pozadí.

Naštěstí však ne všechno je tu špatně - je tu i nasypaná slunečnice, zrniny i ořechy a další plody, které jsou pro krmení zimujících ptáků přece jen vhodnější.

Konec

Autor: Ing. Pavel Hanibal

Zpět